środa, 21 września 2016

Szydełka ze sklepu Biedronka - recenzja

W sklepie Biedronka można było kupić zestaw szydełek. Komplet 8 sztuk o rozmiarze od 2 mm do 5,5 mm o długości 13,5 cm kosztował jedynie 17,99 zł Test zestawu szydełek rozpoczął się tak naprawdę w momencie próby jego kupna. 


I tutaj niestety Biedronka się nie popisała ze względu na fakt, że nie każdy sklep miał je w sprzedaży. Ja byłam dość zdeterminowana i udało mi się upolować szydełka dopiero w czwartym sklepie. Kolejna sprawa to otwarcie zestawu i tu znów pojawiają się schody. Miałam nadzieję, że opakowanie nie jest jednorazowe i posłuży mi chociaż jako tymczasowe etui do tych szydełek, w związku z tym chciałam je delikatnie otworzyć. Niestety otwieranie nawet nożyczkami nie było takie proste. Ostatecznie  po otwarciu opakowanie nadawało się tylko do kosza.

 
 Jak już ochłonęłam dobrze się przyjrzałam moim szydełkom to zauważyłam, że w niektórych miejscach są one niestarannie wykonane a mianowicie niedokładnie obcięte kolorowe rączki. 


Jak wskazuje opakowanie szydełka są wykonane z żelaza i tworzywa sztucznego. Nie wiem co to za tworzywo sztuczne bo według moich odczuć to jakaś twarda guma i dodatkowo powierzchnia rączki nie jest gładka tylko raczej szorstka. Mi osobiście szorstkość rączki nie przeszkadza bo nie mam dłoni delikatnych jak księżniczka :) nawet z tego powodu sprawniej mi się dziergało. Każdy rozmiar szydełka ma inny kolor i jest wyraźnie oznakowany. Nad długością nie ma co się długo rozwodzić gdyż jest podobna do innych szydełek - dla mnie wystarczająca. Nie mam zastrzeżeń co do pracy tymi szydełkami, nawet najcieńsze szydełko jest wygodne ze względu na rączkę i nie wygina się podczas szydełkowania. 
Ogólnie pozytywnie oceniam zestaw do szydełkowania, szydełka są wygodne i cena 17,99 zł za 8 sztuk nie jest wygórowana. Na pewno z czystym sumieniem mogę je polecić osobą, które dopiero zaczynają swoją przygodę z dzierganiem :) A jaka jest Wasze opinia na temat tego zestawu?

2 komentarze:

  1. No właśnie mam takie szydełka, też niedawno zakupione w biedronce.
    Niestety nie umiem jeszcze dziergać, a tylko łańcuszek mam opanowany :)) ale próbowałam na zwykłych, metalowych się uczyć i te wydają się wygodniejsze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Te z biedronki są wygodniejsze, ponieważ ich rączka jest grubsza i przez to ręka nie męczy się tak jak w przypadku ściskania cieńszego szydełka. Aczkolwiek panie mają różne odczucia na temat tworzywa, z którego te rączki są wykonane. Natomiast jeśli chodzi o naukę dziergania to polecam filmiki instruktażowe na youtube. Jest ich bardzo dużo więc można sobie wybrać. Niektóre na prawdę bardzo dokładnie pokazują krok po kroku jak należy wykonać robótkę.

    OdpowiedzUsuń

Post Ads (Documentation Required)

Author Info (Documentation Required)

Będę mi miło jeśli zostawisz komentarz. Z przyjemnością odwiedzę Twoją stronę.