środa, 12 października 2016

Kwadrat na szydełku - wzór/ square crochet - pattern

Wykonałam kwadraty na szydełku. Elementy powstały z potrzeby serca. Pisałam już, że udzielam się charytatywnie. Na Facebooku jest grupa, która pomaga chorym dzieciom. Wspólnie Dziergamy Dziergamy Chorym Dzieciom Pomagamy to grupa, która zrzesza miłośniczki szydełkowania w szczytnym celu - pomocy chorym dzieciom. Szerzej o grupie pisałam w poście Szydełkowanie i pomoc innym. Tym razem powstają koce z kwadratowych elementów z sercem w środku. Do wykonania kwadratów użyłam akrylowych włóczek w różnych kolorach. Środek kwadratów ma różne kolory natomiast obrabianie jest zawsze białą włóczką. Użyłam szydełka 4 mm i kwadraty są boku 16 cm każdy. Pokażę jak krok po kroku wykonać taki szydełkowy kwadrat. Kwadrat robimy od dołu do góry. Na początek wykonujemy 29 oczek łańcuszka i wkuwamy się w 4 oczko licząc od szydełka ( 3 oczka łańcuszka to pierwszy słupek).


Teraz szydełkujemy 25 słupków raz nawijanych, czyli będzie ich łącznie 26 


Teraz wykonujemy 3 oczka łańcuszka odwracamy robótkę a następnie 25 słupków. 


3 oczka łańcuszka i odwracamy robótkę, wykonujemy 11 słupków  i 2 oczka łańcuszka, 12 słupków.


Odwracamy robótkę i 3 oczka łańcuszka, 9 słupków, 2 oczka łańcuszka, 2 słupki, 2 oczka łańcuszka, 10 słupków. 


Odwracamy robótkę, 3 oczka łańcuszka, 7 słupków, 2 oczka łańcuszka, 6 słupków, 2 oczka łańcuszka, 8 słupków.


Odwracamy robótkę, 3 oczka łańcuszka, 3 słupki, 2 oczka łańcuszka, 14 słupków, 2 oczka łańcuszka, 4 słupki.Odwracamy robótkę, 3 oczka łańcuszka, 3 słupki, 2 oczka łańcuszka, 14 słupków, 2 oczka łańcuszka, 4 słupki.


Odwracamy robótkę, 3 oczka łańcuszka, 3 słupki, 2 oczka łańcuszka, 6 słupków, 2 oczka łańcuszka, 6 słupków, 2 oczka łańcuszka, 4 słupki. 


Odwracamy robótkę, 3 oczka łańcuszka, 5 słupków, 2 oczka łańcuszka, 1 słupek, 2 oczka łańcuszka, 1 słupek, 2 oczka łańcuszka, 1 słupek, 2 oczka łańcuszka, 1 słupek, 2 oczka łańcuszka, 6 słupków. 


Odwracamy robótkę, 3 oczka łańcuszka, 25 słupków.


Odwracamy robótkę, 3 oczka łańcuszka, 25 słupków. 
 

Teraz zmieniamy włóczkę na białą i w co drugie oczko łańcuszka wykonujemy 2 słupki, po bokach kwadratu są słupki dlatego pod każdym słupkiem dziergamy 2 słupki. W narożnikach kwadratu wbijamy się w oczka i wykonujemy 2 słupki, 2 oczka łańcuszka, 2 słupki. Na każdym boku powinno być 12 par po 2 słupki, nie licząc dwóch par słupków w narożnikach. 


Jak Wam się podoba opis, jest dla Was czytelny i zrozumiały? A może ktoś woli zwykły schemat? Piszcie proszę w komentarzach, jeśli będzie potrzebować dodam schemat. Zachęcam również do obserwacji mojego bloga. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Ads (Documentation Required)

Author Info (Documentation Required)

Będę mi miło jeśli zostawisz komentarz. Z przyjemnością odwiedzę Twoją stronę.