środa, 5 października 2016

Jesienne dekoracje

Obecnie na blogach trwa jeszcze sezon na dekoracje jesienne dlatego i ja przyłączyłam się do tego trendu. Wszystkie dekoracje zrobiłam sama. Inspiracje zaczerpnęłam na blogu Mrs. Rose Pani domu bloguje a także na kilku innych blogach. Wspaniale się bawiłam robiąc dekoracje choć musiałam się spieszyć aby zmieścić się w czasie drzemki mojego syna. Niestety sesję zdjęciową musiałam przełożyć na następny dzień. 

 


Postanowiłam również spróbować swoich sił jako fotograf i przy okazji wycieczek zrobić kilka zdjęć. Nie wiem czy mi się udały, sami oceńcie :)  

Przygotowując materiały do tego postu pogoda mi sprzyjała. Nie padało, nie było dużego wiatru a i czasem słońce wychylało się z za chmur.  Spokojnie, bez pospiechu mogłam robić zdjęcia i zbierać kasztany, żołędzie, szyszki świerka pospolitego (to te podłużne), szyszki sosny oraz owoce z różnych krzewów. Nie wszystkie zdjęcia robiłam w jednym miejscu. Na pierwszą wycieczkę pojechałam na swoją działkę, niedaleko Poznania. Na mojej działce rośnie bardzo duży świerk i co roku ma śliczne podłużne szyszki, jest ich tak dużo, że chętnie dzielimy się nimi z innymi działkowcami. Droga do mojej działki wiedzie przez wąską ulicę wzdłuż której rośną same drzewa kasztanowe. 

Szyszki sosny zebrałam przy okazji drugiej wycieczki do Wrześni. W tamtejszych lasach też zrobiłam kilka zdjęć. Zobaczcie kogo udało mi się sfotografować.

Czy zastanawialiście się co w ogóle oznacza nazwa mojego bloga petronelka? Otóż słowo pochodzi z gwary poznańskiej a oznacza .... zobaczcie zdjęcie poniżej.
Jeśli spodobały się Tobie moje zdjęcia zaobserwuj mój blog lub pozostaw komentarz. Dziękuję za odwiedziny :)

2 komentarze:

 1. Pięknie wyglądają te ozdóbki jesienne ;P
  Ja rzadko mam czas i zdolności do takich cudeniek ;D
  Chętnie jednak oglądam je na blogach ^_^
  Zapraszam na --> Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też z wielką przyjemnością oglądam prace innych. Nie wszystko potrafię zrobić, ale nie tracę nadziei przecież może się kiedyś nauczę :)

   Usuń

Post Ads (Documentation Required)

Author Info (Documentation Required)

Będę mi miło jeśli zostawisz komentarz. Z przyjemnością odwiedzę Twoją stronę.