piątek, 16 grudnia 2016

Kwadrat na szydełku - moja działaność charytatywna

Ostatnio na moim blogu pojawiło się dużo postów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzisiejszy post bezpośrednio nie będzie dotyczył świąt. Musiałam zrobić sobie przerwę w świątecznych ozdobach i skupić się na sprawach, które przed świętami stają się również ważne - pomoc innym. Jeden z moich postów poświęciłam grupie na FB, która pomaga chorym dzieciom (więcej o tej grupie napisałam tutaj). Porządki robiłam w całym mieszkaniu więc przy okazji zrobiłam przegląd moich różności szydełkowych. W pierwszej kolejności przejrzałam grubsze nitki. Zamierzam dziergać głownie z kordonków w związku z tym porządek z włóczkami stał się konieczny. Z innych prac zostało mi kilka motków dlatego postanowiłam je wykorzystać do wydziergania kwadratów. Za kilka dni wyruszą w swoją podróż. Gdy dotrą na miejsce zostaną połączone z innymi kwadratami. Stworzą wyjątkowy kocyk, który zostanie przekazany na licytacje. Całkowity dochód z jego sprzedaży zostanie w całości przekazany dla potrzebującego dziecka. 


Nie jest to moja jednorazowa pomoc przed świętami, w tej grupie działam już od kilku miesięcy. Co jakiś czas, jak tylko moje codzienne obowiązki na to pozwalają staram się wesprzeć grupę i dziergam chociaż kilka elementów. 


Jest wiele potrzebujących dzieci, które wymagają stałej rehabilitacji i drogich leków a czasem nawet kilku bardzo kosztownych operacji. Napiszcie w komentarzach czy udzielacie się charytatywnie, podajcie także nazwy organizacji i fundacji. Być może za sprawą tego wpisu ktoś jeszcze zdecyduje się wesprzeć akcję, w której bierzecie udział.

W kolejnym poście przedstawie jak zrobić taki kwadrat na szydełku. Zdradzę również dlaczego jest on magiczny.

5 komentarzy:

  1. Fajnie się prezentują te kwadraty

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna inicjatywa. Cudowne kwadraty. Chciałabym spróbować takie wykonać. Czekam zatem na Twoją instrukcję :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Masz talent w dloniach,to wspaniale ze dzielisz sie nim w ten sposob!

    OdpowiedzUsuń

Post Ads (Documentation Required)

Author Info (Documentation Required)

Będę mi miło jeśli zostawisz komentarz. Z przyjemnością odwiedzę Twoją stronę.