piątek, 28 lipca 2017

Metamorfoza bieżnika

We wrześniu ubiegłego roku zrobiłam bieżnik (link tutaj). Nie byłam do końca zadowolona z jego efektu i czułam, że kiedyś go przerobię na coś innego. Na jednej z facebookowych grup szydełkowych, które obserwuje panie pokazywały swoje torebki  - tak zrodził się pomysł na torebkę. 

A tutaj zdjęcie jeszcze bieżnika.


Prując bieżnik snułam w głowie wizję mojej torebki. Od razu dopasowałam do niej wielki drewniany guzik oraz szeroki beżowy suwak. Moja torebka musi mieć suwak a o tym guziku już od dawna myślałam. Koniecznie chciałam go wykorzystać. Do tej torebki bardzo pasuje. 


Przez przypadek trafiłam na filmiki Qrkoko o ściegu wielbłądzim i od razu się zakochałam (link do filmiku tutaj). Autorka na filmiku pokazuje jak zrobić koszyczek, ale nie trudno dopasować ten ścieg do torebki.


Gruba, bawełniana włóczka w kolorze ecru, drewniany guzik i szeroki suwak - wszystko zaczęło mi się w głowie układać w spójną całość. 


Torebkę zaczęłam od wykonania 30 oczek łańcuszka szydełkiem 4 mm. Nie chciałam całkiem płaskiem torebki dlatego łańcuszek obrobiłam pojedynczymi słupkami. Kolejne okrążenie to półsłupki nawijane. Dalej już powstał camel stitch.  


Tak wygląda lewa strona torebki. 

A tutaj ścieg wielbłądzi z bliska.

Tutaj torebka jeszcze przed przyszyciem paska.


Co myślicie o takiej metamorfozie bieżnika?

4 komentarze:

 1. W życiu bym nie powiedziała , że ta torebka jest z bieżnika !
  A mnie jest żal bieżnika .... podobał mi się szalenie :):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi, że bieżnik się Tobie podobał. Z pewnością zrobię jeszcze wiele innych. Ta bawełniana włóczka jakoś nie bardzo mi się podobała na ławie.

   Usuń
 2. Wyszło Ci przepięknie <3 Cieszę się, że film o ściegu był pomocny :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czuje się zaszczycona Twoimi odwiedzinami na moim blogu. Twoje filmiki są bardzo pomocne.

   Usuń

Post Ads (Documentation Required)

Author Info (Documentation Required)

Będę mi miło jeśli zostawisz komentarz. Z przyjemnością odwiedzę Twoją stronę.