środa, 12 lipca 2017

Hobby Pani Małgosi

Kilka dni temu wróciłam z urlopu. Wraz z całą rodziną byliśmy nad morzem i zatrzymaliśmy się w prywatnych kwaterach bardzo sympatycznego małżeństwa. Gospodyni ma bardzo ciekawe hobby otóż w długie zimowe wieczory haftuje. Prace pani Małgorzaty są kolorowe i bardzo starannie wykonane. Wisiały w kuchni i na korytarzu a także w pokoju, który wynajmowaliśmy. Zrobiłam zdjęcia i za zgodą pani Małgosi publikuje jej prace.


Haft krzyżykowy jest to rodzaj haftu, w którym wykorzystuje się kanwę, czyli  materiał składający się oczek. Oczka te tworzą siatkę, na której tworzy się obraz za pomocą igły i muliny( lnu lub wełny) krzyżując je na każdym oczku pod kątem prostym. Dla ułatwienia sobie pracy można kupić kanwę z nadrukowanym obrazkiem, w tedy łatwej jest haftować.  Używając czystą kanwę trzeba liczyć oczka.
Moją uwagę szczególnie zwrócił czajniczek z filiżankami.  Takie akcesoria można kupić w dobrych pasmanteriach. 
Prace pani Małgosi są bardzo kolorowe i radosne. Zdradziła mi, że to idealne hobby na długie jesienne wieczory, bardzo relaksuje. Mnie bardzo odpręża szydełkowanie i to nie tylko w długie, jesienne wieczory. Dzierganie sprawia mi ogromną przyjemność, czuje się wypoczęta i wyciszona. Po kilkudziesięciu minutach szydełkowania mam dużo energii i chce mi się aktywnie spędzać czas. Niestety uzależnia, jak nie dziergam przez kilka dni to zaczynam robić się nerwowa. Muszę w tedy poszukać jakiegoś wzoru i zrobić chociaż kilkanaście rzędów na szydełku. A Was co najbardziej odpręża i dodaje energii?

2 komentarze:

  1. Artystyczna dusza z pani Małgosi :) Świetne prace :) Tylko podziwiać i zachwycać się :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mnie prace zachwyciły dlatego koniecznie chciałam je pokazać innym :)

      Usuń

Post Ads (Documentation Required)

Author Info (Documentation Required)

Będę mi miło jeśli zostawisz komentarz. Z przyjemnością odwiedzę Twoją stronę.